Biorezonans ile Alkol Tedavisinin Etkileri Nelerdir?

Alkolü Bırakmak İçin Biorezonans - Kime Öneriyoruz?

Biorezonans terapilerde, öncelikle uygulanan QUİTT seanslarla kişinin alkol ihtiyacı azaltılmakta ve alkolden vazgeçebilmesi kolaylaştırılmaktadır. İlk seansla birlikte kişide alkole karşı oluşturulan bu etki, birkaç gün sonra gerçekleştirilen ikinci seansla pekiştirilmektedir. Sonraki süreçte üçüncü frekans silme seansıyla birlikte, artık SEQEX seanslarıyla devam edilmektedir ve ilk aşamadan itibaren kişi, alkol isteğinin azaldığını fark etmeye başlamaktadır. Kişide net olarak hissedilen alkol isteksizliği, alkol alınması durumunda alkolden keyif alamama hissiyle birlikte kendini göstermekte ve kişi için alkol anlamsız hale gelmektedir.

Biorezonans terapi yoluyla alkol tedavisinin başarısı, kişideki bağımlılığın ne boyutta olduğuna ve kişinin asıl neye ihtiyacı olduğunun net olarak belirlenmesi doğrultusunda değişmektedir.

Kime, Hangi Terapi Uygulanmalıdır?

Biorezonans terapi yoluyla alkol tedavisinde birçok kişi için frekans silme işlemleri yeterlidir. Ancak bazı kişiler için haftada bir devam ettirilmesi gereken SEQEX seansları söz konusudur. SEQEX terapi, hem vücudu hem sinir sistemini destekleyen niteliği doğrultusunda birçok sağlık problemi için kullanılabilmektedir. 

Alkol tedavisi sırasında kişide bağımlılığa yol açan ruhsal sebeplerin değerlendirilmesi gerekli görüldüğünde, kişiye aile dizimleri gibi ruhsal gelişim teknikleri önerilmektedir. Bütün bu gerçekleştirilen terapi yöntemleri hakkında bilgi almak için, ‘psikolojik problemler için terapiler’ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kişiye Sağlanan Destekler Nelerdir?

Alkol bırakma terapilerinde, kişinin klasik tıbbi yaklaşımları da içeren farklı yöntemlerle desteklenmesi ve seansların bu tedavileri destekleyecek şekilde birlikte gerçekleştirilmesi önerilebilmektedir. Alkol bağımlılığı, doğrudan kişinin ruhsal yapısıyla alakalıdır. Kişinin psikolojik yapısında uzun süreli izlemler gerçekleştirmeden ve bu değerlendirmelerden bağımsız yapılan frekans silme terapilerinin başarıları sınırlı olmaktadır.

Kime Öneriyoruz?

Biorezonans tedavilerinde, alkol probleminin düzeyine göre farklı terapiler uygulanmaktadır. Bazı kişiler için ilk etapta gerçekleştirilen OUİTT tedaviler yeterli olmakta, bazı kişiler için ise, psikolojik yapıyı dengelemeye yönelik diğer terapi uygulamaları da kullanılmaktadır. Çünkü bağımlılık, kişinin ruhsal yapısından bağımsız tutulamayacak bir durumdur. Bu açıdan, sadece cihazlarla yapılan terapiler fayda sağlasa da yeterli olmayacaktır. Eğer gerekli olduğunu hissediyorsanız, psikolojik problemler için kullandığımız değişik terapileri anlattığımız sayfaları da okumanızı rica ediyoruz.

Alkolü azaltmak isteyen kişiler için; biorezonans tedaviler önerilmektedir. Uygulanan frekans silme işlemiyle, kişinin alkolle kurduğu ilişki ortadan kaldırılmaktadır. Tedavi sonrası kişi alkol kullansa bile, eski keyfi alamamakta ve alkol kişi için anlamsız hale gelmektedir. Kişide alkolü azaltmaya yönelik uygulanan terapiler yoluyla, belli seanslar gerçekleştirilmektedir.

Alkolü tamamen bırakmak isteyenler için; özellikle biorezonans tedaviler önerilmektedir. Bu aşamada kişinin alkol problemini tamamen hayatından çıkarmaya karar vermesi ve bu problemin temelinde bulunan ruhsal sebepleriyle de ilgili olarak tedavi için harekete geçmesi gerekmektedir. Biorezonans tedavilerde amaç, kişinin alkolden vazgeçebilmesini sağlamaktır ve bu amaçla, isteği azaltarak vücudun alkole yabancılaşmasını sağlamaktır.