Bach Çiçekleri

Aşağıda bulunan resimlerin üzerine tıkladığınız zaman, seçmiş olduğunuz Bach çiçeğinin hangi durum için kullanıldığı ile ilgili bilgi sahibi olabileceksiniz.

Biorezonans terapilerin temel yaklaşım tarzını bütünsel vücut sağlığı oluşturmaktadır. Tamamlayıcı ve destek bir tedavi seçeneği olarak Bach çiçekleri uygulamalarında, kişinin duygu durumlarına dair veriler elde edilmesi ve mevcut sağlık problemlerinin gizli sebeplerinin belirlenmesi amaçlanmaktadır. Bu doğrultuda Bach çiçekleri uygulamalarında kişiye bir kitapçık verilmekte ve kişiye kitapçıktaki sorulara verdiği yanıtlar doğrultusunda Bach çiçekleri kullanılarak terapi uygulanmaktadır.

Bach Çiçekleri Homeopatik Kürleri

İçinde bulunduğumuz yüzyılın başlarında, Dr. Bach tarafından, bazı çiçekler ile bazı duygusal hallerin bağlantısı keşfedilmiştir. Dr. Bach, bu çiçeklerden elde ettiği ‘homeopatik’ özlerle, bazı duygusal hallerin değiştirilmesini başarmıştır. Dr. Bach’ın kullandığı sistem yıllar içerisinde yaygınlık göstererek, ‘bütünsel tıp’ konusunda çalışma yürüten terapistler tarafından ruhsal problemler için kullanılan yöntemler arasına girmiştir.

Özellikle son 10-15 yıllık dönemde Avrupa’da yaygınlaşan Bach çiçekleri uygulaması, alternatif terapilere ilgisi olan hemen her insanın aşina olduğu bir yöntem haline gelmiştir.

Dr. Bach tarafından bulunan, bazı bitkilerin özellikle de çiçeklerin, kişideki bazı negatif duygusal durumları azaltma özellikleri 38 tane tanımlanmış kür haline getirilmiştir. Bu 38 kür, 38 farklı gruba ayrılmış farklı nitelikte ruhsal yapı, 38 farklı kişilik tiplemesi ve 38 farklı duygusal nitelik anlamına gelmektedir.

Bach Çiçekleri Nasıl Uygulanmaktadır?

Bach çiçeklerinin uygulanma aşamalarını şu şekilde sıralayabilmekteyiz;

Bach çiçeklerinin kullanılmaya başlanmasıyla, yapılan değerlendirmeler doğrultusunda beraber seçilen kürlerin etkileri 1-2 hafta içerisinde kendini hissettirmeye başlamaktadır. Bach çiçeklerinin etkilerinin hemen birkaç gün içerisinde ortaya çıkması da gözlemlenebilmektedir.

Normal koşullar altında Bach çiçekleri kürlerinin bir ay kadar kullanılmasını tavsiye etmekteyiz. Bir aylık süre sonrasında ise, seçilmiş bazı çiçeklere gerek kalmadığı gözlemlenmektedir. Bu demek oluyor ki; geçen bir aylık süre içerisinde Bach çiçekleri uygulaması kişide bir değişim oluşturmakta ve yaşanan değişim doğrultusunda bazı çiçeklere ihtiyaç kalmamaktadır. Bu durumda tedavi, sadece kalan konular üzerinden sürdürülmektedir.

Bach Çiçekleri İlaç Değildir

Dr. Bach tarafından keşfedilen Bach çiçekleri ilaç değil, bazı bitkilerin ‘homeopatik’ kürleridir. Bu bakımdan bitkilerin fiziksel yapısının değil, enerjisinin kullanıldığını söyleyebilmekteyiz. Bach çiçekleri uygulamasında amaç; kişinin ruhsal durumu için tanımlanmış olan çiçeklerin frekans paternini kullanarak, kişinin yaşam enerjisinde değişim yaratmaktır. Yani Bach çiçeklerinin herhangi bir ilaçla etkileşmesi ya da vücutta bir yan etki oluşturması mümkün değildir.

Bach çiçekleri sadece duygusal sıkıntılar için kullanılmamakta, değişik şikayetlerle başvuran hastalarda da uygulanabilmektedir. Bütünsel tedavi anlayışının bir parçası olarak Bach çiçekleri, her hasta için uygulanabilen kapsamlı bir uygulama olarak ele alınmalıdır. Her hastalık, kişiye özel ruhsal özelliklerle bağlantılıdır ve bu doğrultuda kişinin ruhsal yapısında ortaya çıkan sertliklerin yumuşatılmasıyla, hastalıkların tedavisi sağlanabilmektedir.

Bach çiçekleriyle ilgili kısa açıklamalar için lütfen resimlere tıklayınız. Ancak yine belirtmekte fayda vardır ki, bu açıklamalar kişiye uygun Bach çiçekleri seçimi için yeterli nitelikte değildir. Kişiye özel Bach çiçeklerinin doğru şekilde seçilebilmesi için, Dr. Ersal S. Işık tarafından hazırlanmış olan ayrıntılı kitapçık, NEOSANTE’ de ya da başvuracağınız NEO.Clinics hizmet noktalarında sizi beklemektedir.