Bach çiçekleri

Bach çiçekleri uygulamalarında kişiye bir kitapçık verilmekte ve kişiye kitapçıktaki sorulara verdiği yanıtlar doğrultusunda Bach çiçekleri kullanılarak terapi uygulanmaktadır. Dr. Bach tarafından bulunan, bazı bitkilerin özellikle de çiçeklerin, kişideki bazı negatif duygusal durumları azaltma özellikleri 38 tane tanımlanmış kür haline getirilmiştir. Bu 38 kür, 38 farklı gruba ayrılmış farklı nitelikte ruhsal yapı, 38 farklı kişilik tiplemesi ve 38 farklı duygusal nitelik anlamına gelmektedir.

  

Bach çiçekleri nasıl uygulanmaktadır?

Bach çiçeklerinin uygulanma aşamalarını şu şekilde sıralayabilmekteyiz;

  • Öncelikli olarak Bach çiçekleri konusunda hazırlanan bir kitapçığın, kişi tarafından incelenmesi ve bu kitapçığın içerisinde bulunan soruların cevaplanması talep edilmektedir. Kitapçığın içerisindeki sorulara verilen yanıtlar doğrultusunda, hangi kürün kişiye uygun olduğuna karar verilmektedir.
  • Kişiye uygunluğu belirlenen Bach çiçekleri karışımı, biorezonans terapileri kapsamında seans sırasında kullanılmaktadır. Biorezonans terapilerde frekans örneği olarak kişiye özel olarak seçilmiş olan Bach çiçekleri kullanılmaktadır.
  • Seans bitiminde ise, kişiye özel şekilde tasarlanmış olan Bach çiçekleri karışımı, günlük kullanım için, gün içerisinde birkaç kere dil altına sıkılacak spreyler halinde kişiye verilmektedir.

Bach çiçeklerinin kullanılmaya başlanmasıyla, yapılan değerlendirmeler doğrultusunda beraber seçilen kürlerin etkileri 1-2 hafta içerisinde kendini hissettirmeye başlamaktadır. Bach çiçeklerinin etkilerinin hemen birkaç gün içerisinde ortaya çıkması da gözlemlenebilmektedir.

Bach çiçekleriyle ilgili kısa açıklamalar için lütfen resimlere tıklayınız.