Biofeedback

Biofeedback Nedir?

Biofeedback Nabız Testi Ne Demektir?

Son yıllarda yapılan çalışmalar sonucu bilim adamları, elektromanyetik dalgalarla hastalıkları teşhis etmeyi sağlayan pek çok yöntem geliştirmişlerdir. Gelişen röntgen cihazları, tomografi cihazları, MR cihazları ve daha pek çok cihaz, teşhis için son dönem teknolojiyle geliştirilmiş ve geliştirilmeye devam etmektedir. ONDAMED teknolojisinin elektromanyetik frekansları yoluyla ise hem teşhis hem de terapi amaçlı geniş bir endikasyon skalası meydana getirilmiştir. ONDAMED yöntemiyle gerçekleştirilen odaklı PEMF atımları, kişiye özel hale getirildiğinde tüm kronik sağlık problemlerinde altta yatan asıl sebep tespit edilebilmekte ve terapi süreci bu doğrultuda yürütülebilmektedir.

Teknoloji olarak PEMF’yi temel alan ONDAMED, tedavi sistematiğinin merkezine biofeedback nabız testlerini yerleştirmektedir. Biofeedback nabız testleri, terapistin tedavisi amaçlanan bireyin özel ihtiyaçlarına ulaşmasını sağlamaktadır. Yapılan PEMF atımlarının sinir ağı üzerinden vücuda yayıldığı düşünülmekte ve bu nedenle ONDAMED terapilerde standart olarak boyuna asılan ve beyin köküne yönlendirilmiş boyun aplikatörleri kullanılmaktadır.

Vücuttaki sinir hücreleri, elektriksel özellikleri olan hücrelerdir. ONDAMED yöntemiyle gerçekleştirilen PEMF atımları, elektriksel özellikteki vücut enerji sistemiyle rezonansa girdiği zaman, sinir ağında bir irkilme meydana gelir ve vücutta yayılan bu sinirsel uyarım, nabız yoluyla hissedilir.

ONDAMED seansında, hemen ilk 5 dakika içerisinde vücutla en fazla rezonansa giren elektromanyetik frekans grubu, biofeedback nabız testi yoluyla belirlenmektedir. İkinci aşamada ise, bu frekanslarla en fazla rezonansa giren zayıf nitelikteki vücut bölgeleri belirlenmektedir. ONDAMED testinde tespit edilen zayıf vücut bölgesi, vücutta mevcut olan hastalığın temel ve gizli sebepleri hakkında, başka yöntemlerle edinilmesi kolay olmayan bilgiler vermektedir. Örneğin; kulak çınlaması olan bir kişide, böbrek bölgesinden şiddetli bir rezonans alınması durumu, hastalığın gizli ve temel sebebine dair önemli bir işaret olarak kabul edilerek terapist tarafından dikkatlice ele alınmalıdır.

Nabız testi, hasta tarafından gözden kaçırılan ya da terapiste verilen bilgiler sırasında unutulan, önemsenmeyen birçok problemin ortaya çıkarılmasında oldukça etkilidir. Biofeedback, birkaç seansta bir tekrarlanan, vücudun enerjetik doğası ile ilgili önemli bilgiler veren ve çoğunlukla terapi işleyişini yönlendiren testlerdir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir