Biorezonans Cihazı

Biorezonans Cihazı

QUİTT Biorezonans

QUİTT terapisinde kullanılan cihaz, NEO.Clinics markası için özel olarak Almanya'da üretilmektedir. QUiTT, Morell tipi biorezonans yöntemini günümüzün yüksek teknolojisiyle sunan bir biorezonans cihazıdır.

QUİTT cihazı, yüksek biorezonans teknolojisini bağımlılıklar ve kilo verme ekseninde kullanmaktadır.

QUİTT, temel olarak frekans algılamakta ve bu doğrultuda çok ince müdahaleler gerçekleştirmektedir. Vücuttan alınan frekanslar; endojen biorezonans, biyoaktif maddelerden alınan frekanslar ise; exojen biorezonans olarak adlandırılmaktadır. QUİTT cihazı tarafından algılanan bu frekanslar, farklı parametrelerle aynı anda kullanılmaktadır. Bilgisayar programının esnekliğiyle her geçen gün yeni gelişmeler sağlanmakta, frekans aralıkları eski tip biorezonans cihazlarından açık ara önde sonuçlar elde edebilmektedir.

QUİTT cihazı, geniş frekans aralıklarıyla frekans paternlerini tespit ederken, frekanslarda olmaması gereken bir değişiklik ortaya çıkmasıyla durumu algılayarak kendisini kapatabilmekte ve kendisini kalibre edebilmektedir. Temel farkı ise, biorezonans terapilerinin kullanıldığı software belirlemektedir.

Hangi Durumlarda Uygulanır?

QUİTT teknolojisinin kullanıldığı durumları şu şekilde sıralayabilmekteyiz:

  • Bağımlılıklar; sigara, alkol, esrar, kahve, kola gibi tüketilen maddelerin sebep olduğu bağımlılıklarda, QUİTT terapisi etkili şekilde kullanılabilmektedir.
  • Kilo Verme; kişide sıklıkla tüketilen karbonhidratlar sebebiyle meydana gelen kilo alınması durumlarında QUİTT terapisiyle tedavi edilebilmektedir. QUİTT terapisi yoluyla, karbonhidratlar üzerinden frekans silme işlemleri gerçekleştirilmekte, iştah kapatma sağlanabilmekte ve metabolizma hızlandırılabilmektedir. Bu durumlar, QUİTT tedavinin en etkili sonuçlar verdiği uygulamalardır diyebiliriz.
  • Alerjiler; QUİTT terapi uygulamalarıyla, bütüncül bir yaklaşım içerisinde tedavi edilebilmektedir. Böylece, kişide meydana gelen alerjiler ve her türlü alerji kökenli rahatsızlıklarda, vücut toksiklerden temizlenmekte ve detoks uyarımı gerçekleştirilmektedir.
  • Ağrılar; vücutta iyileşmeyi tetikleyen QUİTT terapisi yoluyla ortadan kaldırılabilmektedir. QUİTT terapi uygulamasıyla, kişide var olan kas-iskelet sistemi ağrıları, romatizma ağrıları, migren gibi ağrılar, vücudun iyileşme potansiyeli desteklenerek tedavi edilebilmektedir.
  • Psikolojik Problemler; hastalar uygulanan detoks kapsamındaki terapiler ya da homeopati yöntemlerinin kullanıldığı Bach çiçekleri uygulamalarıyla desteklenerek iyileşme sağlanabilmektedir.

Ne Zamandan Beri Kullanıyoruz?

NEOSANTE 2005 yılından beri QUİTT teknolojisinin pratik ve etkili kullanımını gerçekleştirmektedir. NEOSANTE, şimdiye kadar farklı cihazları kullanarak geldiği noktada, öncü ve ileri niteliktedir. Biorezonans tedavi kuralları, NEOSANTE tecrübesiyle yeniden yazılmaktadır diyebiliriz.

QUİTT terapiler, nispeten sınırlı bir endikasyon alanında hızlı ve güçlü bir etkinlik ortaya koymaktadır. QUiTT, 2015 yılından beri, özellikle bağımlılıklar ve alerjiler konusuna ağırlık veren, yüksek teknolojisi ve kullanım kolaylığı ile öne çıkan, Alman teknolojisi ile NEOSANTE tecrübesinin birleşimi olarak gelişme gösteren bir biorezonans cihazıdır. NEOSANTE, biorezonans konusunda 10 yılı aşan geçmişi, bu 10 yıl içerisinde Türkiye'ye sunduğu farklı teknolojileri ve biorezonans için yarattığı kendine özgü kullanım şekilleri ile, QUiTT teknolojisini oldukça ileri taşımıştır.

QUİTT teknolojisi, NEO.Clinics tarafından belirlenen parametreleri kullanacak şekilde üretilmektedir. Şu anda piyasada bulunan en yüksek teknolojili “klasik” biorezonans sistemi, NEOSANTE tecrübesiyle birleştirilerek gerçekleştirilmektedir.

ONDAMED Teknolojisi

ONDAMED teknolojisi, Alman mühendis Rolf Binder tarafından PEMF ve biorezonans teknolojileri baz alınarak ortaya çıkarılmıştır. Rolf Binder, dünyadaki ilk biorezonans cihazlarının geliştirilmesinde aktif rol oynamış ve 90’lı yılların sonlarına doğru çalışmalarını PEMF alanına yönlendirmiştir. Bu doğrultuda, biorezonans teknolojisinde elde ettiği deneyimler ile PEMF teknolojisini birleştirmiştir.

ONDAMED-PEMF terapisi ‘renk frekanslarının oktavları’ ile yapılmakta, ayrıca biofeedback yolu ile, frekansın rezonansa girip girmediği ya da hangi frekans grubunun daha etkili olduğu test edilebilmektedir. ONDAMED -PEMF terapileri, sahip oldukları bu uygulama nitelikleri doğrultusunda kişiselleştirilmiş terapiler oluşturabilmektedir. ONDAMED teknolojisi, FDA onaylı 2.sınıf tıbbi tedavi cihazıdır.

PEMF Ne Demektir?

PEMF uygulamasıyla; darbeli ve spesifik frekanslardaki elektromanyetik atımlar yapılarak, dokularda mikro-elektrik dolaşım uyarılmakta ve meridyen sistemine vücutta dengelemeyi sağlamak amaçlı müdahaleler gerçekleştirilmektedir. Açılımı, Pulsasyonlu Elektromanyetik Alan olan PEMF, vücuttaki mikro-elektrik dolaşımı uyaran nitelikte elektromanyetik atımlar gerçekleştiren teknolojidir. Mikro-elektriksel alan ise, ONDAMED cihazı yardımıyla oluşturulmaktadır.

ONDAMED cihazıyla oluşturulan mikro-elektriksel alan, amplitüd frekans ve dalga formu gibi elektromanyetik alan parametrelerine bağlı olarak, vücutta farklı biyolojik tepkiler meydana getirmektedir.

ONDAMED terapilerinde, kişiye özel parametrelerde belirlenen elektromanyetik alan cihazın aplikatörleri yardımıyla üretilmektedir. Manyetik frekanslarla gerçekleştirilen biorezonans terapiler, uygulanan kişiye özgü nitelikte, spesifik frekansın doğal iyileşme prosesini uyarıcı bir anahtar görevi görmektedir. Bu spesifik parametrenin kullanılmasıyla, vücutta iyileşme reaksiyonları başlamakta ve pek çok seviyede iyileşme durumları kendini göstermektedir.

ONDAMED'de adı geçen elektromanyetik alan, 0,1 Hz ile 32 kHz arasında ve 0,5 ile 50 aralığında bir miliTesla şiddetinde olan ve dokuya ya da hastalıklarla ilişkilendirilmiş vücut bölgelerine, fokuslandırılmış elektromanyetik alanlar üreten elektrotlar yardımıyla yapılmaktadır.

Doğal Frekanslar Ne Demektir?

Uzay araştırmalarından edinilen önemli bir bilgi ışığında, tanımlanmış bazı frekansların söz konusu olduğunu söyleyebilmekteyiz. Uzaya çıkan astronotlar, uzay kabini içerisinde bazı belli başlı frekansları üreten frekans jeneratörlerine ihtiyaç duymaktadır. Bu doğrultuda, ‘sağlıklı’ kalabilmek için, vücudumuza hala bu dünyada olduğumuzu hatırlatan bazı frekanslar tanımlayabilmekteyiz. Bu frekanslar, doğal frekanslar adını almaktadır.

ONDAMED teknolojisinde, organlar ve meridyenlerle ilişkilendirilmiş frekans aralıkları kullanılmaktadır.