NEOSANTE NEOClinics / Merkez
Caferağa Mahallesi, General Asım Gündüz Cd. 77/9, 34710 Kadıköy/İstanbul

Dr. Ersal S. Işık Kimdir?


Dr. ERSAL S. IŞIK

1971 doğumlu olan Uzm. Dr. Ersal S. Işık, 1994 yılında Hacettepe Tıp Fakültesi'nden mezun olmuş ve 1999 yılında "Aile Hekimliği Uzmanı" olmuştur. neosante-kimdir

Uzmanlık sonrası, ilaç dışı tedaviler konusuna yönelen ve özellikle bitkisel tedaviler konusunda deneyim edinen Işık, 2005 yılında biorezonans yöntemi ile tanışmıştır.

2006 yılında, Türkiye’de şu anda çok bilinen bir biorezonans sistemini Türkiye’ye getirmiş ve bu marka altında uygulanmakta olan ana terapiler + sigara bırakma ve alkol bırakma yazılımını, 2006-2009 yılları arasında bizzat kendi, NEOSANTE'de oluşturmuştur.

2010 yılında ise, yine Dr. Ersal S. Işık tarafından geliştirilen yeni protokoller, "karbonhidrat silmeleri", yani zayıflama konusunda kullanılmaya başlanmıştır. 2017 yılı sonlarına kadar (sadece NEOSANTE bünyesinde), 14.000 civarında kişi, sigarayı bıraktı, 8.000-10.000 arası olduğunu söyleyebileceğimiz sayıda kişi de kötü gıdaları bırakma-zayıflama konusunda destek almıştır. Sayısız farklı endikasyon için yapılmış, klasik yaklaşımın dışına çıkan-ezber bozan sayısız terapi ile biorezonansta NEOSANTE tarzı oluşturulmuştur.

Bunlar sürerken, Dr. Ersal S. Işık, 2013 yılının sonlarında, Amerika'da kabul görmüş ve dünyada bilinen yeni bir rezonans sistemini, yani "ONDAMED"i Türkiye'ye getirmiştir. 2014 yılında ise, Ersal S. Işık’ın klasik biorezonans konusundaki bilgi birikiminin Alman teknolojisi ile birleşmesi, yeni bir biorezonans sistemini hayata geçirmiştir. "Klasik biorezonans" olarak tanımlanabilecek ancak, mevcut olanlardan farklı, yeni bir teknoloji ile çalışan QUiTT cihazı, Türkiye ve dünyada açılacak NEO.Clinics teknolojileri hizmet noktalarında kullanılmak üzere, 2015 yılı başında piyasaya sunulmuştur.

2015 yılı başlarından 2017 yılı sonlarına kadar, Türkiye’de ağırlıklı olarak QUiTT kullanan 70 merkez yanında, Kahire ve Londra’da da QUiTT kullanan NEO.Clinics hizmet noktaları kurulmuştur.

Dr. Ersal S. Işık, 2005 yılından beri deneyimlediği "Rezonans Terapileri"nin açıklamasını yapmaya çalışırken, 2008 yılında AİLE DİZİMİ kavramı ile tanışmıştır. 2011 yılında Psk. Mehmet Zararsızoğlu’nun verdiği 3 yıllık "Aile Dizimi Temel Eğitimi"ni ve daha sonra da bir yıllık ileri düzey eğitimleri bitirmiştir. O yıllarda karşılaştığı, ikinci büyük hocası olan Svagito ile Osho öğretilerinin de eklendiği iki düzeyli bir aile dizimi (family constellations) eğitimini, art arda iki kez tekrarlayarak, bireysel terapilerde meditatif duruş temelli "Danışmanlığın Zen Yolu" eğitimleri, travma eğitimleri ve süpervizyonlar almıştır. Yıllar içinde, Türkiye'ye gelen ve özellikle meditasyon temelli yaklaşımı olan birçok farklı terapistin eğitimlerine katılmış, asistanlık yapmıştır. 2012 yılında, Dr. Krishnananda Trobe ve Amana'dan, Osho ve "codependency" çalışmasının birleşimi olan "Learning Love" terapist eğitimlerinin iki düzeyini de almış ve yine bu kişilerle, farklı içerikteki çalışmalara devam etmiştir.

Dr. Ersal S. Işık, şimdiye kadar edindiği tecrübeyi, NEOSANTE bünyesinde sunduğu terapi ve tedavilerde ve NEO.Clinics terapist eğitimlerinde kullanmaktadır. Bunun yanında, aile dizimi grup çalışmaları veya terapist eğitimleri için yılda birkaç kez Türkiye'ye gelen Rumen Yankulov'un yaptığı çalışmaları ve verdiği terapist eğitimlerini organize etmektedir.

Dr. Ersal S. Işık Hakkında S.S.S

  Dr. Ersal S. Işık; 1994 yılında Hacettepe Tıp Fakültesi’nden mezun olmuş 1999 yılında ise aile hekimliği uzmanı olmuştur. İlaç tedavileri il ...