ONDAMED Kullanım Alanı

Kullanım Alanı

ONDAMED uygulaması yoluyla, birkaç dakika içerisinde vücudun güçlü ve zayıf bölgeleri hakkında önemli bilgiler edinilebilmektedir. Ayrıca hangi frekans gruplarının değişimi başlatacağı hakkında, önemli bilgiler sağlamaktadır.

ONDAMED terapi sırasında, cihazın frekans üreten elektrotları, test ve değerlendirmeler sonucu belirlenmiş olan problemli bölgeye yerleştirilmekte ve işlem başlatılmaktadır. Böylece ONDAMED terapi yoluyla, enerjetik olarak zayıf olduğu tespit edilmiş olan vücut bölgesinin elektriksel potansiyeli "spesifik frekanslarda" yükseltilmektedir. Ayrıca ONDAMED terapileriyle, akupunkturdan bildiğimiz "enerji meridyenleri" kavramına ya da vücudun "enerji alanına" da spesifik frekanslarda müdahaleler gerçekleştirilmektedir.

ONDAMED teknolojisi FDA tarafından, nörolojik hastalıklar konusunda onay almıştır. Avrupa tıbbi cihaz onayını ise; alerjiler, kronik hastalıklar, depresyon, inflamatuar hastalıklar, fonksiyonel problemler, bağışıklık düşüklüğü, ağrı, omurga ve eklem problemleri, yara iyileşmesi ve enfeksiyonlarda kullanılmak üzere almıştır. Bu bilgiler ve yapılan çalışmalar doğrultusunda sıralamamız gerekirse,

ONDAMED Hangi Alanlarda Uygulanır? 

ONDAMED teknolojisinin hız ve pratiği şu problemler için uygulanabilmektedir:

  • Bağışıklık sisteminde problem bulunan kişilerde, fazla tetiklenmiş ya da çökmüş nitelikteki bağışıklık sistemini dengelemek amacıyla uygulanmaktadır.
  • Hormonal dengesizlikler yaşayan kişilerde, hormonları dengelemek için kullanılabilmektedir.
  • Ruhsal problemlerde, kişinin hayatında negatif durumlar yaratan tüm durumları iyileştirmek için gerçekleştirilebilmektedir.
  • Spesifik olarak; lyme hastalığı, fibromiyalji, idrar kaçırma, kişide felç durumu meydana getiren nörolojik problemlerde, nöropatiler dahil olmak üzere birçok nörolojik problemlerde, her türlü ağrı durumlarında ( kas ve eklem ağrılarında, omurga problemlerinde, kemik, kıkırdak ya da tendonları içeren her türlü ağrılı durumda, kemik kırıklarının iyileştirilmesinde, osteoporozda, osteoartritlerde), kıkırdak problemlerinde, ödemin azaltılmasında, ameliyat ya da kaza sonrası yaralı dokunun iyileştirilmesinde, sadece depresyonlar ya da panik atak değil, psikotik yapı da içeren ruhsal problemlerde uygulanabilmektedir.
  • Ayrıca, alzheimer benzeri dejeneratif nörolojik bozukluklarda, otizmde, dirençli enfeksiyonlarda, vertigoda, uykusuzluk probleminde, migren ve benzeri kronik baş ağrılarında, sindirim sistemi problemlerinde, dengesiz hipertansiyon ya da kardiyak aritmiler gibi kalp-dolaşım problemlerinde, trombozlarda, kolesterol problemlerinde, astım ya da diğer solunum problemlerinde ve sebebi anlaşılamamış, çözümü tam olarak bulunamayan birçok semptom ve sağlık probleminde kendi başına ya da "diğer tedavileri destekleyecek" şekilde kullanılabilmektedir.

NEO.Clinics olarak, ONDAMED'in Türkiye'deki tek distribütörü olarak hem ONDAMED'in hem de genel olarak Rezonans terapilerinin, geleceğin tıbbı olduğunu düşünmekteyiz.