ONDAMED

ONDAMED Teknolojisi Hangi Durumlarda Uygulanmaktadır?

ONDAMED teknolojisiyle, vücudun güçlü ve zayıf bölgeleriyle ilgili önemli bilgiler elde edilebilmekte ve bu bölgelerde hangi frekans gruplarının değişimi başlatacağı hakkında derin bilgilere ulaşılmaktadır.

ONDAMED terapileri öncesinde, kişiye testler uygulanmaktadır. Terapi aşamasına geçildiğinde ise, cihazın frekans üreten elektrotları, test yoluyla tespit edilmiş olan problemli alan üzerine yerleştirilmekte ve işlem başlatılmaktadır.

ONDAMED-PEMF teknolojisi, enerjetik olarak zayıf olduğu tespit edilen vücut bölgesinin elektriksel potansiyelini "spesifik frekanslarda" yükseltme uygulamasıdır. ONDAMED terapileri, akupunkturdan bildiğimiz ‘enerji meridyenleri’ kavramına ya da vücudun ‘enerji alanına’ spesifik frekanslarda yapılan müdahalelerdir.

ONDAMED Faydaları

ONDAMED teknolojisi, nörolojik hastalıklar için FDA onayı almıştır. Avrupa tıbbi cihaz onayını ise; alerjiler, kronik hastalıklar, depresyon, inflamatuar hastalıklar, fonksiyonel problemler, bağışıklık düşüklüğü, ağrı, omurga ve eklem problemleri, yara iyileşmesi ve enfeksiyonlarda kullanılmak üzere almıştır. Bu doğrultuda ONDAMED terapilerinin uygulandığı durumları şu şekilde sıralamamız mümkündür:

  • Bağışıklık Sistemi Problemlerinde; bağışıklık sistemi fazla tetiklenmiş ya da çökmüş kişilerde bağışıklık sistemini dengelemek amacıyla ONDAMED teknolojisi kullanılmaktadır.
  • Hormonal Dengesizliklerde; hormonal dengesizlik yaşayan kişilerde hormonların dengelenmesi amacıyla ONDAMED terapileri uygulanmaktadır.
  • Ruhsal Problemlerde; tanılanabilmiş ya da henüz tanılanamamış olan ama kişinin hayatında olumsuz etkiler oluşturan bütün ruhsal problemlerde ONDAMED terapiler uygulanabilmektedir.
  • Spesifik Gelişen Hastalıklarda; lyme hastalığı, fibromiyaljilerde, idrar kaçırma problemlerinde, felç durumlarında ya da nöropatiler dâhil çoğu nörolojik problemde, multiple sklerozda, myastenia gravis gibi kronik nörolojik problemlerde ONDAMED terapiler uygulanmaktadır.
  • Ağrılarda; kas ve eklem ağrılarında, omurga problemlerinde veya kemik, kıkırdak ya da tendonları içeren her türlü ağrılı durumlarda, kemik kırıklarının iyileştirilmesinde, osteoporozda, osteoartritlerde ONDAMED terapiler uygulanmaktadır.
  • İnflamasyon ve Ödemin Azaltılmasında; ameliyat ve kazalar sonrası yaralı dokunun iyileştirilmesinde ONDAMED terapi uygulanmaktadır.

Depresyon, panik atak ve psikotik yapı içeren ruhsal problemlerde, Alzheimer benzeri dejeneratif nörolojik bozukluk durumlarında, migren ve benzeri nitelikte baş ağrılarında, sindirim sistemi problemlerinde, dengesiz hipertansiyon ya da kalp dolaşım problemlerinde, kolesterol problemlerinde, trombozlarda, astım ya da diğer solunum problemlerinde ONDAMED terapi uygulanmaktadır. Ayrıca, çözümü tam anlamıyla bulunamayan semptomlarda ve sağlık problemlerinde, tedavi yöntemi olarak ya da diğer tedavileri destekleyecek nitelikte ONDAMED terapileri gerçekleştirilebilmektedir.