Biorezonans nasıl uygulanır?

Biorezonans yöntemi temel olarak, doğadaki her maddenin enerjinin yoğunlaşmış hali olduğu ön kabulünden hareket etmektedir ve doğadaki her madde gibi insan organizması da farklı elektromanyetik frekanslara sahiptir. Rezonans terapileri yoluyla, insan organizmasına küçük enerkjetik dokunuşlar gerçekleştirilerek belli birtakım konularda gelişmeler sağlanabilmektedir. Biorezonans müdahaleler yoluyla, her insanın vücudunda bulunan elektomanyetik dalgalardan, sağlıksız niteliğe sahip olanları ortadan kaldırılabilmekte ve böylece vücudun kendini iyileştirme potansiyeli aktive edilebilmektedir.

Biorezonans terapilerde, kişinin fiziksel olarak tedavisi psikolojik olarak dengeli olmasıyla bağlantılı olarak ele alınmakta ve bütünsel bir bakış açısıyla, bütünsel bir sağlık ve iyilik hali hedeflenmektedir. Bu bakımdan farklı işlevlere ve etkilere sahip terapi yöntemleri üzerinden, kişiye uygulanan tedaviye destek niteliğinde gerçekleştirilen biorezonans terapilerin uygulanma yöntemleri değişiklik göstermektedir.

Klasik biorezonans nasıl uygulanır?

Klasik biorezonans, istenilen parametrelerde çalışmak üzere Almanya’da üretilmiş bir biorezonans cihazı ile gerçekleştirilmektedir. Biorezonans cihazına, kişide gelişme ve iyileşme sağlanması amacıyla, vücutta olumsuz etkileri saptanan maddeler yerleştirilmekte ve cihaz tarafından bu maddelerin frekans paternleri tespit edilip kullanılarak tedaviler gerçekleştirilmektedir.

Biorezonans uygulaması sırasında, kullanılan cihaz içerisine kişinin tükettiği ve vücudun temel dengesini bozan nitelikte maddeler yerleştirilmektedir. Bu aşamada kişi cihaza ait elektrotları tutmakta ve ayaklarını metal plakalara yerleştirmektedir.

Kişinin vücuduna zarar veren veya olumsuz etkilerde bulunan maddeler, biorezonans cihazına yerleştirilerek maddelerin doğada sahip olduğu frekanslar algılanmakta ve algılanan bu frekanslar üzerinden ters çevirme işlemi uygulanarak vücuda geri gönderilmektedir. Böylece, ters niteliğe sahip iki frekansın birbirini yok etmesi sağlanmaktadır. biorezonans işlemi sırasında, kişi sakinleşme ve rahatlama dışında hiçbir şey hissetmemektedir.

Pemf Terapi Nasıl Uygulanır?

Biorezonans terapilerde, bütünsel bir yaklaşım söz konusudur. Bütünsel yaklaşım doğrultusunda, kişide fiziksel problemlere sebep olan durumların tespiti ve tedavisi, psikolojik problemlerden ve temel sebeplerden bağımsız değerlendirilmemektedir.

Pemf terapi, genellikle biorezonans terapi sonrası gerçekleştirilen ve kişinin durumuyla ilgili bütünsel yaklaşımla yapılan değerlendirmeler sonucunda gerçekleştirilen biorezonans uygulamasıdır. Pemf uygulamasına geçildiği noktada, artık maddeye ait frekans paterninin belirlenmesi ve silinmesi amaçlanmamaktadır. Pemf terapilerde, kişinin sistemini dengelemeye yönelik işlemler gerçekleştirilmektedir.

Pemf terapilerde temel amaç kişinin sistemsel iyilik halini sağlamak ve potansiyel iyileşme niteliğini tekrar açığa çıkarmak amaçlanmaktadır. Bu bağlamda Pemf terapide, kişinin sistemsel dengesini sağlamak amacıyla renklere ve meridyenlere göre sistematize edilmiş elektromanyetik atımlar gerçekleştirilmektedir. Böylece Pemf  terapilerle kişinin hem bedensel hem de ruhsal yapısı dengelenmekte ve bir nevi tamir edilmektedir. Pemf  terapi, hem vücudu hem sinir sistemini destekleyen niteliği doğrultusunda birçok sağlık problemi için destekleyici tedavi niteliğinde kullanılabilmektedir.

Pemf terapilerde, vücuda elektron verilmekte ve böylece vücudun genel elektrik potansiyeli yükseltilerek, iyileşme potansiyeli uyarılmaktadır.

Bach çiçekleri nasıl uygulanır?

Bach çiçekleri, gerçek homeopatik preparat olmasının yanı sıra elektronik yüklemeye de tabi tutulmuş spreyler olarak tanımlanabilmektedir. Özellikle kişide gözlemlenen problemlerin ruhsal kökenine inmek amacıyla gerçekleştirilen Bach çiçekleri uygulamaları, biorezonans terapilerle birlikte gerçekleştirilmektedir.

Bach çiçekleri terapisi, genellikle kilo verme konusunda ruhsal problemlere sahip olan kişiler için, biorezonans seansları sırasında Bach çiçekleri de kullanılabilmektedir. Bach çiçekleri, biorezonans terapileri kapsamında ve evde kullanım için de uygun nitelikte uygulamalardır. Kişinin durumuyla ilgili yapılan değerlendirmeler sonucunda bu uygulamaya ihtiyaç olup olmadığına karar verilmektedir.

Biorezonansın tarihi hakkında bilgi almak isterseniz eğer ki;  tıklayabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Biorezonans Eğitimi

Temel düzey eğitimin ve toplantının yapıldığı bu aşama, rezonans terapileri kavramına giriş niteliği…

Devamını Oku...
Biorezonans ile Sigara Bırakma

Biorezonans ile sigara bırakma nasıl uygulanır?

Biorezonans ile Sigara Bırakma, sigara içilmesi sırasında alınan frekans, cihaz tarafından ayna görü…

Devamını Oku...

Biorezonans terapisi

Kuantum fiziğinden de hatırlayacağımız üzere, doğadaki her maddenin enerjinin yoğunlaşmış hali olduğ…

Devamını Oku...