Biorezonansın tarihi

Dr. Voll ve çağdaşı Dr. Rhayadaku, 1960’ lı yıllarda gerçekleştirdiği elekto-akupunktur ölçümleri sırasında yaptığı gözlemleri homeopati kurallarıyla birleştirerek, klasik biorezonansın temellerini oluşturmuştur. Klasik biorezonans, 1960 lı yıllardaki elektro-akupunktur testleri sırasında kullanılan elektriksel devrelerin içerisine, homeopatik ilaçların sokulmasını ve bu yolla akupunktur noktasından alınan elektriksel direnç ölçümünün değiştirilmesi gözlemine dayanmaktadır.

Homeopatik ilaçlar, vücudun meridyen sisteminde elektriksel değişikliklere yol açan etkilere sahiptir ve biorezonans terapiler tam olarak bu etkiler temelinde gerçekleştirilmektedir. Her madde enerjetik bir özelliğe ve bir frekans paternine sahiptir. Homeopatik bilgi bu frekans paternleri üzerine kuruludur, bu bakımdan homeopatik bilgi, günümüz teknolojisiyle ölçülemeyen ancak vücut üzerindeki etkileriyle ölçülebilen niteliktedir.

Morell tipi biorezonans kavramında, tedavinin vücut üzerine etkilerini ya da verilen frekansın vücutla rezonansa girip girmediğini, vücut üzerinde yapılacak akupunktur ölçümleri ile ya da bazı bioenerjetik tekniklerle gözlemek mümkündür, ancak bu gözlemler test-ölçüm niteliğinde olmamaktadır.

Maddelerin bir frekans paternine sahip olduğu ve bu frekans bilgisinin vücuttaki akupunktur ölçümlerini değiştirdiği bilgisinden yola çıkan biorezonans yıllar içinde gelişmiş ve farklı dallara ayrılmıştır. Bir süre sonra pemf cihazları da biorezonans mantığı ile kullanılabilmeye başlanmıştır. Pemf (pulsatil elektromanyetik (alan) field) ölçülebilir manyetik etkilerle yapıladığı için bilimsel literatüre çok daha fazla girebilmiştir ancak bu sitede anlatılan şeylere pemf tipindeki biorezonans ile ne yazık ki ulaşılamamaktadır. Klasik biorezonans (ya ni homeopatiden feyz alarak bulunmuş olan yöntem) herzamabn için çok daha güçlü etkiler yaratmaktadır.

Bu site 15 yılı aşan tecrübenin bize öğrettikleri baz alınarak, teorik bilgi değil gerçek tecrübeler ile hazırlanmıştır. 1960 lı yıllarda Almanya'da başlayan biorezonans hareketinin (bizim anladığımız şekli ile) geleceğin sağlık ve iyilik hali (wellness) anlayışını şekillendirecek yol olarak görüyoruz. Daha yeni başladığını hissediyoruz...

Biorezonans Eğitimi hakkında bilgi almak isterseniz eğer ki; tıklayabilirsiniz.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Biorezonans ile Sigara Bırakma

Biorezonans ile sigara bırakma nasıl uygulanır?

Biorezonans ile Sigara Bırakma, sigara içilmesi sırasında alınan frekans, cihaz tarafından ayna görü…

Devamını Oku...

Biorezonans terapisi

Kuantum fiziğinden de hatırlayacağımız üzere, doğadaki her maddenin enerjinin yoğunlaşmış hali olduğ…

Devamını Oku...