Biorezonans Nedir?

Biorezonans Nedir?

Rezonans; Fransızca kökenli bir kelime olup bir tür fizik terimidir. İki frekansın birbiri ile uyumlu hale getirilmesinde başvurulan rezonans terapilerinde kişiye dışarıdan verilen mikro düzeydeki elektriksek titreşimler ve vücudun söz konusu titreşimler ile etkileşime geçmesi sağlanmaktadır. Böylece vücudun mikro enerji üreten doğası uyarılmakta ve ihtiyaç duyulan değişiklik açığa çıkmaktadır. 

Biorezonans son yıllarda, çok bilinir kullanımları olan bağımlılıklar ve kilo verme dışında pek çok farklı konuda ve temelde vücudun kendi iyileşme mekanizmalarının uyarılabilmesi ve diğer tedavilere uyumunun artırılması amaçı ile uygulanmaktadır. Günümüzde farklı cihazlar ile uygulanan 2 farklı birorezonans disiplini bulunmaktadır. Bunlar aşağıdaki şekilde sıralanabilmektedir;

  • Klasik biorezonans
  • Manyetik biorezonans

Saymakla bitmeyecek farklı sağlık sağlık problemlerinde destekleyici olarak başvurulan biorezonans terapileri, önce Avrupa ve doğu bloku ülkelerinde uygulanmaktadır. 

Biorezonans Terapisi Nedir?

Biorezonans terapisi, vücudun enerjetik/elektriksel doğasında probleme neden olan faktörlerin tespit edilmesi ve sinyal düzeyinde ortadan kaldırılması amacı ile uygulanmaktadır. Günümüzde pek çok kişi biorezonans nedir, ne işe yarar, merak etmektedir. Kısaca vücudun dengeli frekans değerlerine ulaştırılmasını sağlayan biorezonans günümüzde kilo verme, sigarayı bırakma ve alkol bağımlılığından kurtulma konusunda duyulmuş olsa da deneyimli bir hekimin ellerinde her fiziksel/ruhsal sağlık probleminde faydalanılabilir. Kronikleşmiş stres, şehir yaşamı, elektro manyetik kirlilik ve daha birçok konu insan vücudunu elektriksel olarak da bozmaktadır ve bu anlamda biorezonansın önemi gün geçtikçe önemi artmaktadır. . 
 

Biorezonans Ne İşe Yarar? 

Biorezonans fiziksel ve psikolojik pek çok olumsuz durumda vücudun elektriğini düzenlemek amacı ile uygulanmaktadır. Destekleyici bir yöntem olarak da uygulanan biorezonans terapileri aynı zamanda zararlı alışkanlıkların giderilmesi amacı ile de uygulanmaktadır. 

Biorezonans Yöntemi Nedir?

Biorezonans yöntemi son yıllarda ülkemizde de sıklıkla başvurulan destekleyici yöntemlerden biridir. Özellikle İstanbul biorezonans konusunda oldukça başarılı merkezlerin bulunduğu bir şehirdir. Biorezonans terapi fiyatları seans sayısı ve süresine değişiklik göstermesinin yanı sıra aynı zamanda hangi durumda uygulanacağına (sigara bırakma, kilo verme ya da kronik hastalıklarda vücudu elektriksel olarak dengeye getirme vb) göre de değişiklik göstermektedir. 

Biorezonans Cihazı Nedir?

Özel olarak geliştirilen biorezonans cihazı ile uygulanan söz konusu yöntemin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Genel bir kural olarak ise, biorezonansın kalp pili olanlarda, gebelik döneminde uygulanması önerilmemektedir. Biorezonans 2020 yılında da gün geçtikçe ilerleyen ve yenilen yeni yazılımlarla artan bir etkinlikle uygulanacaktır.  İnsanın kendisini iyi hissetmesini sağlayan bir yöntem olarak anlatabileceğimiz borezonansa ruhsal ve fiziksel iyilik hali ve dengeli bir yaşam için de başvurulabilmektedir.