Biorezonans nedir...

Rezonans terimi fransızca kökenlidir, bir fizik terimidir. İki frekansın birbiri ile etkileşime girmesi ve birbirine uyumlanmasına "rezonansa girmek" denilir. Biorezonans ise dışarıdan yapılan mikro düzeydeki enerjetik etkilerle vücudun etkileşime sokulması ve canlıda enerji düzeyinde bir değişikliğin yaratılmaya çalışılmasıdır. 

Biorezonans - Temel bilgi

Kuantum fiziğinin de gösteriyor olduğu gibi, madde enerjinin yoğunlaşmış halidir. Bu tartışmasız, bilimsel bir gerçekliktir. Buna ek olarak her madde çevresinde bir elektromanyetik alan yaratır (molekül seviyesinde bile olsa) ve bu alanın özelliği maddeye özgü nitelikler taşır. Molekülün enerjetik imzası o maddeye özgüdür. Farklı moleküller farklı maddeleri ve o maddeler de farklı yapıları oluşturur ve haliyle de oluşan yapının genel enerjetik hali de onu oluşturan moleküllerinin imzalarının bir toplamıdır denilebilir. 

İnsanın enerjetik doğası...

İnsanın varlığı bedeninin maddesel yapısında olan maddelerin enerjetik toplamından çok çok daha fazlasıdır. Yine de insanı (canlıyı) onu oluşturan enerjetik paternlerin bir birleşkesi olarak görmeye çalışmak biorezonans kavramını anlamanızı kolaylaştıracaktır. Biorezonans; enerji seviyesini insan vücudunda bütün yaşamsal aktivitelerin üstünde yer alan üst düzey bir kontrol mekanizması olarak algılar. Enerji maddenin de altında yatan en temel kavramdır ve biorezonans insanın iyilik hali için (ilaç vb ile değil) sadece bununla ilgilenir. 

Biorezonans ne yapar...

Biorezonansta insan ın hem fiziksel vücudunu hem de ruhsallığını/psikolojisini kapsayan bu enerjetik bütüne dışarıdan çok küçük frekanssal/enerjetik etkiler yapılmaya çalışılır. Rezonans kelimesine dönüş yaparsak insanın enerjetik yapısı dışarıdan enerjetik etkilerle rezonansa sokulabilir ve bu frekans etkileri kişinin fiziksel/ruhsal iyiliği için kullanılabilir.

Biorezonans hastalığı tedavi etmek ile ilgilenmez. Hastalık bir sonuçtur ve biorezonansın konusu (anormal halin frekans boyutunda olduğunu bilerek o alanda) düzeltici etki yapması olası enerjetik etkileri kullanarak vücudun temel mekanizmalarında iyileşme sağlamaya çalışmaktır. 

Biorezonans neden özellikle bağımlılıklardaki kullanımı ile anılıyor...

İnsanın (canlının) "chi" olarak isimlendireceğimiz "can" enerjisi anlayabileceğimizden çok çok daha karmaşıktır. Bu komplex yapı içerisinde, biorezonans kötü bir halden "silkelenme" için yani kişideki bir "doğal olmayan hal" in ortadan kalkması için sisteme verilecek silkeleyici etkilerle (aşılama gibi) kullanılabilir. Tam da bu noktada biorezonansın neden bağımlılıklar için daha fazla duyulmuş olduğu daha kolay anlaşılabilir. Bağımlılık maddesinin vücuda girdiği yıllar boyunca oluışmulş olan "anormal hal" bağımlılık yapıcı maddenin kendi frekans bilgisi ile (bir nevi aşılama gibi) vasıtasıyla yok edilebilir. Yani bağımlılık yapıcı maddenin frekans örneği "temizlenmek" için bir uyaran şeklinde kullanılabilir.

Farklı biorezonans çeşitleri mi var...

Biorezonans kavramı (ne yazık ki) birbirinden farklı ve aslında birbiri ile yakından uzaktan alakası olmayan farklı teknolojilerle yapılan işler için kullanılır. Bu durum büyük bir kafa karışıklığı yaratmaktadır. Bu sitenin kurulma amacı biorezonansı bizim doğru olduğunu bildiğimiz ve 10 yıl boyunca tecrübe ettiğimiz şekli ile anlatabilmek ve doğru şekilde anlaşılabilmesine anlaşılabilmesine katkıda bulunmaktır. 

Rezonans terapilerini iki farklı grupta tanımlama en doğrusudur. Bunlardan ilki (bu sitede anlatılan şeyler daha çok bu gruptadır) homeopatiden esin alır ve maddelerin frekanslarının vücuda (fiziksel/ruhsal bütüne) etki için kullanılmasıdır. Diğer bir yöntem ise etki için Pemf (Pulsatil ElektroManyetik Field-Alan) kullanmaktır ve bu da ikinci bir rezonans formudur. 

  • Klasik biorezonans
  • Pemf

Birezonans eğitimleri hakkında bilgi almak isterseniz eğer ki; tıklayabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hakkımızda

2005 yılında Türkiye’de biorezonans kullanan ilk merkezlerden birisi olarak kurulduk. …

Devamını Oku...

Biorezonans ne için kullanılır

Biorezonans terapileri "iyilik hali-wellness" ın birçok alanında kullanılabilir. Hangi konularda yar…

Devamını Oku...

Biorezonans eğitimleri

Biorezonans eğitimleri online ve yüzyüze eğitimler şeklinde yapılmaktadır. Eğitimlerimiz &…

Devamını Oku...